Останаа без шумите, без чистиот воздух, а сега стравуваат дека ќе останат и без изгорените дрвја

Изгорените дрвја сè уште можат да се користат во дрвната индустрија. Сепак, дел од сопствениците на приватни шуми во малешевските планини стравуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Обраќањето на министерот за здравство Венко Филипче во кое тој кажа дека не бега од одговорност за пожарот во тетовската модуларна болница во кој загинаа 14 ...
| | веќе видена | слични

Која е причината за пожарот? Обвинителството треба за почеток да ја утврди причината за настанувањето на пожарот. Едно до клучните прашања е колку луѓе биле ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет лица го загубија животот, а 12 се повредени во катастрофалниот пожар кој вчеравечер ја зафати модуларната болница во Тетово. Сите кои настрадаа ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Не очекувам дека поради политички тензии некој може да ги компромитира резултатите од пописот, но ситуацијата претходно не беше таква, вели претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на државата Стево Пендаровски вели дека земјава и да сака, не може да излезе да излезе од матрицата на етничко пребројување. „Ние не можеме сосема и да ...
| | веќе видена | слични

За некој ден, на 8 Септември се одбележува голем јубилеј – 30 години независност. Ваша оценка – можеше ли подобро и повеќе? Јас мислам дека одговорот на тоа го ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Останаа без шумите, без чистиот воздух, а сега стравуваат дека ќе останат и без изгорените дрвја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: