Поради пожарите 13 шпански покраини прогласени за подрачје на катастрофа

Шпанија 13 покраини ги прогласи за подрачје на катастрофа поради пожарите што изминатите денови ја зафатија земјата. Со прогласување на подрачје на катастрофа ...
| | веќе видена | слични

Трета година по ред и единствена од ваков вид манифестација за „Избор на најуспешни во областа на земјоделството“ ќе се одржи во Битола. Земјоделското ...
| | веќе видена | слични

Со овие непромислени чекори на Владата, Република Македонија влегува во фазата на планирано и постепено гасење на земјоделското производство и производството ...
| | веќе видена | слични

Законот за продажба на земјоделско земјиште во септември влегува во собраниска процедура. Завршната верзија е готова. Оние што поседуваат поголеми парцели, ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот дел од забелешките на земјоделците за законското решение како ќе се продава државното земјоделско земјиште се прифатени, тврди министерот за ...
| | веќе видена | слични

Сушата ги погоди земјоделските култури во одделни региони од државата, оценуваат во земјоделство. Според ресорниот министер, стручните лица за проценка на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Завршната верзија на Законот за земјоделско земјиште е подготвена со сите забелешки од страна на засегнатите страни, а истиот е доставен до Владата и понатаму ...
| | веќе видена | слични

Законот е доставен до владата и понатаму треба да се достави во собраниска процедура.Хоџа посочи дека на дебатата најмногу се посветиле на забелешките во делот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 107 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради пожарите 13 шпански покраини прогласени за подрачје на катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: