Полска им дава дополнителна доза вакцина на луѓето со послаб имунитет

3 копии
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска информираше дека имал состанок со претстаници на „Фајзер“, на кој раговарале за плановите за следната година и за ...
| | веќе видена | слични

Сите испитувања одат во насока дека ќе биде потребна и трета доза на вакцина против ковид-19, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. Тој информираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција ги истакна последните информации околу коронавирусот. „Во последно време не се полнат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека ниту тој, ниту некој друг во светот кажал дека вакцината целосно штити, туку дека штити од сериозна ...
| | веќе видена | слични

Трета доза вакцина најверојатно „не ни бега“, бидејќи сите клинички студии одат во таа насока. Засега трета доза вакцина требаше да примат оние граѓани кои ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека во земјава во моментот има над 300 илјади дози вакцини, 110 илјади на „Астразенека“, 110 илјади на „Фајзер“ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полска им дава дополнителна доза вакцина на луѓето со послаб имунитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: