Филипче: Болниците се оптеретени со невакцинирани пациенти

4 копии

Регулаторното тело за здравство на Јужноафриканската република (ЈАР) ја одобри употребата на вакцината Фајзер/БиоНТек за деца на возраст од 12 години и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јапонската влада денеска соопшти дека повеќе од 50 проценти од граѓаните се целосно вакцинирани против Ковид, и дека владата разгледува план со кој ќе ги ...
| | веќе видена | слични

За десет дена тројно намалена заинтересираноста за вакцинацијата против Ковид-19 во Македонија, евидентира Канал 5, според анализата од извештаите кои ги ...
| | веќе видена | слични

Ако се анализираат  извештаите на Министерството за здравство од последните десетина дена се забележува дека сe помалку граѓани одлучуваат да се вакцинираат. ...
| | веќе видена | слични

Дополнителното вакцинирање против Ковид-19 можеби не е неопходна за многу луѓе, изјави водечката научничка кој работеше на развојот на вакцината АстраЗенека. ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија „Бионтек“ ќе поднесе барање за одобрување на вакцина против корона вирусот, која ја развивале заедно со амерканскиот фармацевтски гигант ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија периодов против Ковид-19 се вакцинираат од 13 до 15 илјади луѓе дневно. Дел лекари оценуваат дека ова темпо е солидно, но сметаат дека е потребно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двете земји се подготвуваат за влез во НАТО, откако политичките раководства се изјаснија за брз прием во Алијансата .-Тие ќе разговараат за кандидатурите на ...
сите 646 | | | веќе видена

Цане Мојановски поранешен претседател на Комисијата на верски заедници во емисијата 24 анализа истакна дека литурскиото сослужување е црковниот облик во кој ...
сите 477 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, вели Весна Јаневска, претедателка на комисија за образование и наука на ...
сите 273 | | | веќе видена

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 167 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 94 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Болниците се оптеретени со невакцинирани пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: