Приведени двајца Битолчани, запалиле оган во близина на борова шума

Вчера во ОВР Кавадарци, кавадарчанката Д.Ј.(68) пријавила дека околу 04.00 часот, едно лице со употреба на сила влегло во нејзиниот дом, физички ја нападнало и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
5 копии

Триесет и тригодишниот Е.Б. од Скопје беше застрелан денеска во 09:12 часот во скопската населба Топанско Поле. Како што информира МВР, младиот скопјанец им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 918 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 148 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени двајца Битолчани, запалиле оган во близина на борова шума

Од:
До кого (е-маил):
Порака: