Македонија надмина 1 милион аплицирани вакцини


4 копии

Од денеска во Ковид – центар трансферирано е и хируршкото одделение при Општата болница со проширена дејност во Дебар, каде моментно се хоспитализирани десет ...
| | веќе видена | слични

Во земјите од регионот, задржан е трендот на раст на новоинфицирани и хоспитализирани поради коронавирусот, па од 24 август Црна Гора одлучи да ги заостри ...
| | веќе видена | слични

Јапонските медиуми денес пренесуваат дека неименувана трудница од градот Кашива, близу Токио, го загубила своето дете, поради компликациите од коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Во претходните седум дена, Северна Македонија е рангирана на шестото место во Европа по бројот на новозаразени од Ковид-19 на 100.000 жители. Грузија е на прво ...
| | веќе видена | слични

Во ковид – центарот во Дебар синоќа почнаа две пациентки, една од Дебар и една од село Баланци, општина Центар Жупа, на возраст од 84 и 80 години, изјави за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

Кочани е важен град во Источна Македонија, центар на македонскиот Исток и зато е важно да продолжи по вистинскиот пат. А вистинскиот пат е со СДСМ и Николчо ...
сите 282 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 516 | | | веќе видена

На вечерашниот мини митинг во Вевчани, кандидатот за градоначалник Спасе Кочовски, истакна дека вевчанци веќе се определија за нова иднина, на 31-ви октомври ...
сите 121 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија надмина 1 милион аплицирани вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: