Задржан е трендот на новозаразени во регионот, Црна Гора ги заострува рестрикциите


Во земјите од регионот, задржан е трендот на раст на новоинфицирани и хоспитализирани поради коронавирусот, па од 24 август Црна Гора одлучи да ги заостри ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската унија во петокот презеде чекори за враќање на патните ограничувања поради пандемијата на Ковид-19 за САД и уште пет други држави, а помеѓу нив е и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската унија во текот на вчерашниот ден презеде чекори за враќање на патните ограничувања поради пандемијата на ковид за САД и уште пет други држави, меѓу ...
| | веќе видена | слични

Меѓу земјите за кои ќе се вратат ограничувањата се и САД, Косово, Израел, Црна Гора и Либан... Процедурата за одлуката започнала денеска, а се очекува да биде ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа, во Босна и Херцеговина се регистрирани 578 новозаразени лица со коронавирус. Не се пријавени смртни случаи. Во изминатите 24 часа, 1.772 ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за Македонија, Косово, Црна Гора, Израел, Либан, за чии граѓани повторно ќе се применуваат некои ограничувања. Меѓу земјите чии граѓани ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии

Коронавирусот e потврден кај 2.434 луѓе во последните 24 часа во Србија, а во исто време, 8 пациенти починале како последица на овој вирус. Тестирани се 14.447 ...
| | веќе видена | слични

Црна Гора, Косово и Северна Македонија ризикуваат наскоро да бидат отстранети од листата на таканаречени безбедни држави во врска со пандемијата „Ковид-19“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Станува извесно дека земјата околу Нова Година ќе има нов премиер и нова Влада, по синоќешните состаноци на највисоките партиски раководства на СДСМ и на ...
сите 480 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 413 | | | веќе видена

Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
сите 109 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 207 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Двајцата од седумте повредени пациенти од автобуската несреќа која се случи во Бугарија утре ќе бидат префрлени во Скопје. Станува збор за најмладата ...
сите 243 | | | веќе видена

До 250.000 лева (125.000 евра) отштета ќе треба да исплати Бугарија за починатите во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, доколку се докаже дека условите ...
сите 231 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Алекса Бечиќ, претседател на Собранието на Црна Гора. На средбата беше изразено задоволство од развојот на ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Задржан е трендот на новозаразени во регионот, Црна Гора ги заострува рестрикциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: