Османи – Брнз: САД има важна улога за долгорочната стабилност и натамошна демократизација на регионот

Министерот за надворешни работи Бујар Османи оствари средба со амбасадорката на САД, Кејт Мери Брнз, на која, како што соопшти МНР, ја брифирал за најновите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Комуникацијата со државните институции, дали е тоа поврзано со некакви регулативи или со исполнување на некои договорни обврски, треба да биде потранспарентна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Одлуката на Комитетот за светско природно и културно наследство на УНЕСКО и сите активности кои Општина Охрид ги презеде за зачувување на уникатните аспекти на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„За изградба на издржлива држава неопходно е да се користат вештините на сите граѓани“, рече портпаролот на Стејт департментот за Гласот на Америка. За ...
| | веќе видена | слични

Македонија сега е модерна мултиетничка демократија, во која подеднакви права уживаат сите нејзини граѓани. Со Охридскиот договор поставен е важен темел за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

САД се гордеат што ја прославуваат заедно со Северна Македонија 20-годишнината од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор којшто одигра суштинска улога во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска се сретна со американската амбасадорка Кејт Брнз, која му го претстави новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи – Брнз: САД има важна улога за долгорочната стабилност и натамошна демократизација на регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: