Рекорден пад на приходите на Хуавеи во првото полугодие

11 копии

Германската биотехнолошка компанија „БиоНТек“ денеска соопшти дека нејзините приходи се удвоиле во вториот квартал благодарение на продажбата на вакцината ...
| | веќе видена | слични

Германската фармацевтска компанија Бионтек, која ја разви првата широко користена вакцина против коронавирус, Фајзер, забележа раст на профит во вториот ...
| | веќе видена | слични

Останато

По одложувањето на закажаните состаноци на Централниот и Извршниот одбор на СДСМ поради деновите на жалост, утре партиските органи на социјалдемократите ќе се ...
сите 395 | | | веќе видена

Васко Пиргов, секретар за безбедност во Перник и еден од сведоците на несреќата, за ТВ21 ја објасни својата верзија за страшната несреќа на македонскиот ...
сите 726 | | | веќе видена

Во последната година се извршени четири вонредни инспекциски надзори на граничниот премин „Деве Баир“ каде „Беса транс“ вршела слободен меѓународен превоз на ...
сите 328 | | | веќе видена

Главниот бугарски обвинител Иван Гешев во ридружба на истражитела денеска ќе дојде во Скопје за лично да поднесе барање за правна помош до Обвинителството во ...
сите 388 | | | веќе видена

Нови судири избија доцна синоќа во неколку холандски градови во знак на протест против построги владини мерки за спречување на ширењето на инфекцијата со ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден пад на приходите на Хуавеи во првото полугодие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: