Девет лица загинаа, а 30 се повредени во судар на автобус и камион во Турција


Во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера кај познатиот базен на Гоелмата плажа во познатиот туристички центар во Улцињ, повредени се тројца државјани ...
| | веќе видена | слични

Едно лице загина, а 15 се повредени во експлозија на автобус во градот Воронеж во западна Русија во четвртокот вечерта, јави агенцијата РИА, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експлозијата се случила на улицата Колцовска, недалеку од автобуската постојка. Пет лица се повредени во експлозијата на минибусот во центарот на воронеж, ...
| | веќе видена | слични

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила на автопатот Тетово- Гостивар, дознава 24 Инфо. Несреќата се случила кога еден автомобил изгубил ...
| | веќе видена | слични

Новинската агенција Интерфакс објави дека најмалку седум лица го преживеале тешкиот пад на хеликоптерот што се урнал на полуостровот Камчатка, додека, според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе лица загинаа при тешко слетување на хеликоптер на Далечниот Исток на Русија, во Камчатка, јави Тасс, повикувајќи се на извор од итни спасувачки служби, ...
| | веќе видена | слични

-Според прелиминарните податоци, при тешкото слетување на хеликоптерот, осум лица загинаа, а останатите осум се спасени. Хеликоптерот потона, соопшти Тасс рано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 352 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 588 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девет лица загинаа, а 30 се повредени во судар на автобус и камион во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: