Акцијата на Комерцијална банка забележа рекорд од 10.445 денари

2 копии

Целиот банкарски сектор го завршил првото полугодие со нето добивка од 74,2 милиони евра, а првото полугодие од минатата година вкупната нето добивка била 44,5 ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор Анис Сефиданис на својот Фејсбук профил напиша дека пронашол голема сума на пари на банкомат во Охрид, па сега бара помош од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Секогаш имајте на ум дека плаќањето со картичките на Комерцијална банка е брзо и безбедно. Меѓутоа, не заборавајте дека не е лошо да ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Шпаркасе Банка Македонија ги известува своите ценети клиенти дека експозитурата на Банката во Гостивар (ул. Илинденска бр.12) од ( ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Акциите на Комерцијална банка се најатрактивни воедно и најтргувани на берзата во месец јули 2021 година, со промет од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од денес започнува наградната игра „ Happy Visa викенд “ за сите клиенти на Шпаркасе Банка Македонија, корисници на дебитни и кредитни картички Visa, кои со ...
| | веќе видена | слични

Хари Костов, Главен извршен директор и Претседател на Управниот одбор, се стекна со 3.500 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Едни од најатрактивните акции на Берзата се оние на Комерцијална банка, чија цена, генерално има тренд на раст низ годините. Вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 295 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акцијата на Комерцијална банка забележа рекорд од 10.445 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: