Колкав промет се сврте на берза со акциите на Алкалоид, Комерцијална банка и Реплек?

Време зa читање: < 1 минутa Акциите на Комерцијална банка се најатрактивни воедно и најтргувани на берзата во месец јули 2021 година, со промет од ...
| | веќе видена | слични

Рударско-индустрискиот комбинат „Силекс“ објави за промени во органите на управување на компанијата. За ова е известена инвеститорската јавност преку ...
| | веќе видена | слични

Иван Туџаров, претседател на Управниот одбор на „Реплек“ му префрлил дел од акциите на Никола Туџаров во фармацевтската компанија, односно 1.500 акции, со што ...
| | веќе видена | слични

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 298 | | | веќе видена

Првото од 5те барања на Бугарија исполнето – Од денеска официјална Софија ќе го користи краткото име Северна Македонија. Официјално Скопје испрати нота до ОН ...
сите 671 | | | веќе видена

АД ЕСМ во моментов ги покрива 100 отсто од потребите на универзалниот снабдувач со електрична енергија кој ги снабдува домаќинствата и малите потрошувачи на ...
сите 530 | | | веќе видена

Рафаел Надал на пресконференцијата по првата победа на Австралија Опен говореше и за аферата која ја предизвика Новак Ѓоковиќ. Српскиот ас во неделата беше ...
сите 697 | | | веќе видена

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска на прес-конференција информираше дека на негово барање, врз основа на препорака од Главниот ...
сите 146 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колкав промет се сврте на берза со акциите на Алкалоид, Комерцијална банка и Реплек?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: