Член на Управен Одбор на Реплек си поднесе оставка

Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка започна со исплата на дивиденда од добивката реализирана минатата година. Дел од парите веќе се легнати на сметка ...
| | веќе видена | слични

По акциoнерските смени, нов развој на настаните ја актуелизира компанијата „Реплек“. По поделбата на дивидендата за лани, пари кои веќе легнаа на сметките на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 486 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 504 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 613 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
сите 232 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 492 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска во Токио предупреди дека САД „воено ќе го бранат Тајван доколку Пекинг го нападне овој автономен остров“, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Член на Управен Одбор на Реплек си поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: