Ангелов: Пет хеликоптери го гаснат пожарот кај Пехчево, ако дозволат условите ќе снимам во живо


Пет хеликоптери, три српски и еден македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи, ...
| | веќе видена | слични

Пожарот во Сарај е специфичен бидејќи откако ќе го изгаснеме продолжуваат да горат корењата на дрвјата, па на одредени места повторно избива пламен, истакна ...
| | веќе видена | слични

Француски противпожарни експерти се вклучија во гаснењето на пожарот над селата Раовиќ и Буковиќ во Општина Сарај, кој веќе со денови одново се активира на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Француските експерти за високо ризични пожари и директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов заедно со полициските специјалци денеска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На територија на земјава до синоќа имаше шест активни пожари, од кои три со поголем интензитет, три други беа локализирани, а еден е ставен под контрола. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Ова за Канал 5 го изјави директорот за управување со кризи Стојанче Ангелов тој утринава правеше  обиколка со хеликоптер на местата каде имаше активни пожари.
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека невакцинираните Американци прават „голема штета“ на земјата. Според бајден, невакцинираните граѓани ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 566 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 328 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелов: Пет хеликоптери го гаснат пожарот кај Пехчево, ако дозволат условите ќе снимам во живо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: