Стојанче Ангелов од в.д. стана директор

Законот за високото образование позицијата на Деканот на факултетот ја пропишува во член 114, каде јасно стои дека: (1) Деканот на факултетот, е раководен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот директор на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски, човекот кој ќе остане запаметен зошто беше разрешен откако покажал пркос и одби да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас не се плашам од смртта, а не од разрешување од Владата, изјави за ТВ Сител директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов. Во синоќешното ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница донесе неколку кадровски решенија. Амир Шабани го именува за директор на Фондот за осигурување на депозити, а Дритан Имери за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот во заминување Зоран Заев, кој во едно интервју се пофали дека бил добар трговец со пипер и бостан уште во младоста, на зрели години и на заминување ...
сите 594 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

„Лошите економски политики на владата предводена од СДСМ и премиерот во заминување, Зоран Заев ги донесоа граѓаните до се поголема сиромаштија. Освен за ...
сите 467 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојанче Ангелов од в.д. стана директор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: