„Пркосниот“ директор веќе не е пријател со Заев

Законот за високото образование позицијата на Деканот на факултетот ја пропишува во член 114, каде јасно стои дека: (1) Деканот на факултетот, е раководен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот директор на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски, човекот кој ќе остане запаметен зошто беше разрешен откако покажал пркос и одби да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас не се плашам од смртта, а не од разрешување од Владата, изјави за ТВ Сител директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов. Во синоќешното ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница донесе неколку кадровски решенија. Амир Шабани го именува за директор на Фондот за осигурување на депозити, а Дритан Имери за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 го коментираше и договорот постигнат со лидерот на ДУИ, Али Ахмети на саботната средба. Тој ...
сите 365 | | | веќе видена

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 182 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 190 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 315 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена

Епидемиолошката слика во Словенија e најлоша досега. За 24 часа имало 3.166 заразени, што е голем пораст на бројот на заразени во споредба со пред една ...
сите 426 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пркосниот“ директор веќе не е пријател со Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: