Густ чад се извива над Атина, додека предградијата се борат со пожари (ФОТО+ВИДЕО)


Авиони со водени бомби, хеликоптери и стотици пожарникари продолжуваат да ги гасат пожарите во Грција. Десетици домови беа евакуирани во северна Атина во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Понекогаш, самиот воздух изгледа како да гори на Евија, мирисот на чад е вечно присутен, а пепелта паѓа од небото како конфети, пишува Си -Ен -Ен.Изморените ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Густ чад се извива над Атина, додека предградијата се борат со пожари (ФОТО+ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: