Зголемен бројот на нови случаи со Ковид-19, трендот на појава на нови соеви веројатно ќе продолжи

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа се направени 6.383 тестирања, а регистрирани се 398 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 136, Тетово – 86, Гостивар – 46, Куманово и Кичево ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Дебар се зголемува бројот на новозаразени со Ковид-19, каде во последните два дена опасниот вирус е потврден кај 15 лица, од оваа и од Општина Центар Жупа. ...
| | веќе видена | слични

Четворица починати од ковид-19 и 398 нови позитивни од 6.383 тестирања (6,2 отсто од тестираните) се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични

Од 16 август на кафе или ручек и на летните тераси во кафетериите и рестораните може да седите само ако сте вакцинирани. Внатрешните делови во сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Свадбите и прославите на затворено се забрануваат. На кафе, концерт, спортски натпревар, работилници и разни културни манифестации каде има повеќе од 30 ...
| | веќе видена | слични

Во денешното обраќање за јавноста, првиот човек на македонското здравство, министерот Венко Филипче рече дека Македонија се наоѓа на почеток на еден нов бран ...
| | веќе видена | слични

Во ковид центарот на Инфективно одделение при велешката Општа болница хоспитализирани се тројца пациенти позитивни на Ковид-19, еден пациент е на кислородна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 147 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата ...
сите 308 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен бројот на нови случаи со Ковид-19, трендот на појава на нови соеви веројатно ќе продолжи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: