ВМРО-ДПМНЕ: Годишно долгот расте побрзо во време на власта на СДСМ, а помал процент се одвојува за капитални инвестиции

ЈАВНИОТ ДОЛГ И КАПИТАЛНИТЕ ИНВЕСТИЦИИ СЕГА И ТОГАШ! Јавниот долг на државата во периодот 2006-2016 кога Владата на Македонија ја предводеше ВМРО-ДПМНЕ се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Официјалните податоци ги демантираат сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ кои не можат да се помират со економските успеси на Владата предводена од СДСМ, сметаат во ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА НАМЕСТО ДА СЕ ОПОРАВУВА ОД КРИЗАТА, УШТЕ ПОВЕЌЕ ТОНЕ! Заев и СДСМ се обидуваат да прикажат во јавноста дека економијата е стабилна и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од економија од власта на Заев можеме да слушнеме само за поскапување и задолжување. Последната одлука за поскапување на горивата која ќе достигне и до 3,5 ...
| | веќе видена | слични

Од економија од власта на Заев можеме да слушнеме само за поскапување и задолжување, се истакнува во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, кое го објавуваме во ...
| | веќе видена | слични

Го охрабруваме Христијан Мицкоски да учи од премиерот Зоран Заев и Владата како се води развојна економија и како се работи за интересите на граѓаните, се ...
| | веќе видена | слични

Власта на Заев поради арамилукот и неодговорноста го искачи долгот на рекорден износ. Заклучно со вториот квартал долгот достигна запрепастувачки 7,4 милијарди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 452 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 218 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 443 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Фото: Вангел Тануровски Државната изборна комисија објави дека излезноста до 17.00 часот е 41,39 отсто, што е за 7 процентни поени пониска од излезноста на ...
сите 864 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Годишно долгот расте побрзо во време на власта на СДСМ, а помал процент се одвојува за капитални инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: