Освои НБА прстен, па си нарача 50 пилешки медалјони – толку поени постигна


2 копии
2 копии

Јанис Адетокумбо со своита партии, фантастични изданија му помогна на Милвоки Бакс да се искачи на врвот во НБА лигата, односно по пауза од 50 години одново да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Тимот на Милвоки Бакс по пауза од 50 години повторно е број еден, шампион во најсилната лига на светот, а за тоа дефинитивно е најзаслужен Јанис Адетокумбо. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Огромна толпа луѓе се најде на улиците на Милвоки, за да ги поздрават кошаркарите на Бакс, кои завчера ја освоија титулата во НБА-лигата и тоа првпат по пауза ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Освои НБА прстен, па си нарача 50 пилешки медалјони – толку поени постигна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: