Научникот Никола Тесла ќе биде претставен на хрватските евра

Хрватите во секој момент очекуваат да се спои последниот сегмент од конструкцијата на Пељешкиот мост со што ќе се поврзе копното кај Комарна со Бријест, што го ...
| | веќе видена | слични

На сите монети во хрватските евра, основата ќе биде „шаховска табла“, мапата на Хрватска ќе биде на монета од две евра, куна на паричка од една евро, Никола ...
| | веќе видена | слични

„Шаховницата“ ќе биде подлога на сите кованици на хрватското евро, мапа на Хрватска ќе има на монетата од две евра, куната на монетата од едно евро, ликот на ...
| | веќе видена | слични

Никола Тесла, пионер на наизменична струја, можеби ќе беше шокиран ако знаеше дека неговото наследство ќе предизвика расправија меѓу европските држави, пишува ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во гостување на Пинк ТВ ја искоментира желбата на Хрватска да го стави ликот на Никола Тесла на еврата. „Да сакам да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Пинк одговараше на некои жешки теми кои се актуелни последниве денови во српската, но и во балканската јавност. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово, до Основното јавно обвинителство Тетово, поднело кривична пријава против А.Х.(65) од тетовска Мала Речица и нејзиниот брат ...
сите 386 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научникот Никола Тесла ќе биде претставен на хрватските евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: