Мицкоски: Резолуцијата да биде прифатена од сите партии без изговори и условувања


Резолуцијата да биде прифатена од сите политички партии, без условувања барање на изговори, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи ...
| | веќе видена | слични

Кај нас, во македонски контекст, нештата дополнително се комплицираат кога ќе се земе предвид етнокултурната поделба на општеството, којашто нужно се прелева и ...
| | веќе видена | слични

Франција, Германија, Британија и други европски земји во моментов се откажаа од намерата за згрижување на некогашните борци на ИСИС на своја територија, поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Датумот на одржување на локалните избори останува ист, односно 17 октомври – порача премиерот Заев.Тој најави дека независните листи за да учествуваат на ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 27. јули 2021 (InPress) – Независните листи со кандидати за советници, за да учествуваат на локалните избори наесен ќе треба да соберат потписи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Резолуцијата да биде прифатена од сите партии без изговори и условувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: