„Струмица-град на културата 2021“ продолжува со џез концерт „Џезна и Флет фалф“

Манифестацијата „Струмица-град на културата 2021“ вечер продолжува со џез концертот „Џезна и Флет фалф“. На концертот, кој ќе се одржи во Aмфитетарот во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот концерт на барокниот оркестар „Teatro alla moda” од Холандија. Земајќи го името од дискурсот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во релаксиран звучен амбиент, Камерниот оркестар на Музичката младина на Македонија „Саша Николовски – Ѓумар“ вчеравечер на „Охридско лето“ изведе серија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

„Танец и Ладо под звездите“ е вечерашниот пособен настан што се одржува во офф-програмата на „Охридско лето“, со целовечерен концерт на националните фолклорни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Своевидна традиција на Фестивалот „Охридско лето“ се настапите на уметниците од Музичката младина на Македонија. Секое фестивалско издание тие се дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Струмица-град на културата 2021“ продолжува со џез концерт „Џезна и Флет фалф“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: