Бројни податоци ја потврдуваат успешноста на економските мерки на СДСМ, платите растат и во време на пандемија


Прес-конференција на Размена Дуровиќ Чекиќ, претседателка на Комисија за економија на СДСМ Економските политики и мерки, што ги реализира Владата предводена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„За да гледаме во иднината, треба да знаеме каде бевме.. Паметите во 2016 година зборевме дека државата е заробена. Само еден податок, беа потрошени 250 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За четири години покажавме што значи да се работи одговорно и отчетно во интерес на граѓаните, за четири години направивме сериозна позитивна трансформација на ...
| | веќе видена | слични

„За време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, беа потрошени 250 милиони евра пари на граѓаните за да се креираат 15.000 работни места. Ние за 4 години обезбедивме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ со реакција по повод соопштението на ВМРО-ДПМНЕ со кое ветуваат просечна плата од 750 евра. Од владеачката партија велат дека ветувањата на опозицијата се ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се жалат дека трпат за леб, а политичките лидери им продаваат ветувања за европски плати. Упатените критикуваат за многу популизам, а малку економска ...
| | веќе видена | слични

„Успеавме да стигнеме до 28 илјади денари просечна плата. Тоа беше за април месец. Следно, ветивме 36 илјади денари просечна плата. Дајте заедно да сработиме, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Цели две и пол години од пандемијата на корона вирусот единствената земја во светот која не пријави ниту еден случај на заразен, сега се соочува со вистинска ...
сите 250 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 454 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 133 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 286 | | | веќе видена

Русија истрелува проектили со долг дострел врз цивилната и воената инфраструктура на Украина, бидејќи нејзината војска не може да покаже никакви значајни ...
сите 217 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројни податоци ја потврдуваат успешноста на економските мерки на СДСМ, платите растат и во време на пандемија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: