Израел ќе ја нуди третата доза од вакцината на „Pfizer“ за ризичните

5 копии

Викендов над 200 Македонци се вакцинирале со прва или втора доза во Врање, Србија, што е драстично повеќе од српските државјани што дошле да примат вакцина во ...
| | веќе видена | слични

Вирусологот и микробиологот д-р Миланко Шеклер изјави дека вакцината требало да се наплаќа и тогаш сите ќе се „тркаат“ да ја добијат бесплатно. Со ова, тој ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Врање од почетокот на вакцинацијата досега со првата доза вакцинирани се 11 743 македонски граѓани, додека со втората доза вакцинирани се 9 012 наши ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Во Словенија една доза вакцина против Ковид-19 примиле 50 проценти од возрасното населени (861.872 возрасни лица) додека втора доза примиле 43,9 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето во аргентинскиот државен совет за научни и технолошки прашања покажа дека 90 проценти од луѓето кои биле вакцинирани со „спутник В“ развиваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Новиот импулс во односите меѓу Бугарија и Северна Македонија, по посетата на бугарскиот премиер, е добар знак за почетокот на преговори со Европската Унија ...
сите 501 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 303 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 280 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 511 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел ќе ја нуди третата доза од вакцината на „Pfizer“ за ризичните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: