НАЈБОГАТА НАЦИЈА ВО ЕУ: Просечно домаќинство има околу 300.000 долари имот

Данските домаќинства се најбогати во ЕУ, спрема анализа на податоци од централната банка на таа земја.Просечно семејство во оваа земја има 1,88 милиони дански ...
| | веќе видена | слични

Новите податоци на „Евростат“ покажуваат голема доминација на жените на факултетите низ Европа. Според истражувањето спроведено од „Евростат“ , во 2020 година, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Останато

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Тој одговарајќи на прашање за тоа каков е неговиот став за тоа што Владата повторно го назначи Владо Бучковски за олеснувач во преговорите со Бугарија, рече ...
сите 113 | | | веќе видена

Поминаа 11 дена од сообраќајна несреќа во Бугарија, а криминалната и неспособна власт СДСМ – ДУИ молчат и ја прикриваат вистината за оваа голема трагедија во ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈБОГАТА НАЦИЈА ВО ЕУ: Просечно домаќинство има околу 300.000 долари имот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: