Путин кон Лукашенко: Русија и Белорусија ќе продолжат со зајакнување на односите и соработката

Русија и Белорусија ќе продолжат да работат заедно за зајакнување на односите и конструктивната билатерална соработка, изјави денеска рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Русија ги обвинило Соединетите Американски Држави за грубо кршење на човековите права во земјата, така и надвор од неа. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии
4 копии

Русија внимателно ја следи ситуацијата во Авганистан и подготвена е да ја употреби својата воена база во Таџикистан, со цел да ги одбрани своите сојузници од ...
| | веќе видена | слични

Москва се надева дека "длабоката држава" во САД нема да ги обезвредни резултатите од самитот во Женева и дека нема да дојде до ревидирање на договорите меѓу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 691 | | | веќе видена

Јас кажував во моите говори дека волкот влакното го менува, ама не и карактерот. Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеци ...
сите 283 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 165 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 310 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 49 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 334 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин кон Лукашенко: Русија и Белорусија ќе продолжат со зајакнување на односите и соработката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: