Лавров: Подготвени сме да ја употребиме воената база во Авганистан


Русија внимателно ја следи ситуацијата во Авганистан и подготвена е да ја употреби својата воена база во Таџикистан, со цел да ги одбрани своите сојузници од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Авганистанските талибански бунтовници денеска продолжија со офанзивата и објавија дека заземале стратешки важен премин на границата со Пакистан. Тоа е еден во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш го критикуваше повлекувањето на САД и НАТО од Авганистан, нагласувајќи дека цивилите се оставени да бидат ...
| | веќе видена | слични

Тоа е еден во низата важни гранични премини окупирани од талибанците во последните неколку недели, додека се приближува повлекувањето на американските и НАТО ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш во средата повторно го критикуваше повлекувањето на војниците на САД и НАТО од Авганистан, бидејќи владата во ...
| | веќе видена | слични

Во Авганистан во тек се борби меѓу владините сили со милитантите од движењето "Талибан", кое контролира значајни рурални подрачја. Радикалното движење ...
| | веќе видена | слични

Талибанците го презедоа главниот граничен премин меѓу Авганистан и Иран, според официјални авганистански претставници. Преминот Ислам-Кала е еден од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Градоначалникот на општина Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари вечерва во Тема на денот во Сител телевизија, истакна дека ...
сите 306 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 133 | | | веќе видена

Поради ниските температури и појава на голомразица на коловозот, од 19:45 часот се воведува забрана за сообраќај за сите видови на возила на патниот правец ...
сите 321 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 185 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров: Подготвени сме да ја употребиме воената база во Авганистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: