Луѓето открија 10 глупави причини поради кои му раскинале на партнерот: „Mи кажа дека премалку пијам“


Факт е дека и најглупавите причини ќе бидат доволно добри доколку личноста повеќе не ви одговара за понатамошна врска. Доколку некогаш по раскинувањето на ...
| | веќе видена | слични

– Навистина уживаме да бидеме во Скопје. Го чувствуваш истовремено и како град и како село. Ние веќе запознаваме многу луѓе од тука, а со некои од нив ...
| | веќе видена | слични

Животот со тинејџер може да биде (и е) пекол. Нема книги, прирачници или совети кои ќе ви помогнат да се справите со секојдневниот наплив на хормони – особено ...
| | веќе видена | слични

Македонската публика го запозна Ненад Секирарски како дизајнер на свечени креации. Низ својата кариера се инспирираше од различни нешта, беше дел и од брендот ...
| | веќе видена | слични

Легендарната актерка Џоан Колинс е во деветтата деценија. Нејзината животна приказна е далеку од оној холивудски гламур и сјај. Актерката пред неколку години ...
| | веќе видена | слични

Битбоксерот Мартин Атанасовски (25), познат како Буцо Битбокс, за петнаесет месеци ослабе 55 килограми. Имал 150 килограми. Кога ја видел бројката на вага, ...
| | веќе видена | слични

75-годишната актерка Голди Хоун и 70-годишниот актер Курт Расел се еден од омилените и најдолговечните холивудски парови, а каде и да се појават, го ...
| | веќе видена | слични

Разговараме со Симона Живковска, актерка што живее и работи во Велика Британија, која деновиве ќе имаме чест и привилегија да ја гледаме во холивудската ...
| | веќе видена | слични

Русинката Светлана го започнала својот сопруг во Москва, каде тој бил на одмор. Бидејќи тој живеел во Истанбул таа се преселила во Турција со него иако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 577 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 200 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 159 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 426 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луѓето открија 10 глупави причини поради кои му раскинале на партнерот: „Mи кажа дека премалку пијам“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: