ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе резолуција за македонските црвени линии во Собрание


ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе резолуција во собранието, и ќе побара државен консензус за заштита на црвените идентитетски линии За што станува збор: ВМРО ДПМНЕ ќе ...
| | веќе видена | слични

„Не сум против консензус или против Резолуцијата, но мислам дека таа не ја подобрува позицијата на Македонија во преговорите“, вели новинарот Ерол Ризаов за ...
| | веќе видена | слични

 Па оттаму, неизвесно е кога истата може да се најде на дневен ред на собраниската седница. Џафери во изјава за Канал 5 вели дека прво ќе мора да го прегледа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ во Собранието ја поднесе Предлог – резолуцијата за утврдување на македонските државни позиции по однос на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор, Ивица Боцески, во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 изјави дека во моментов, е добро што има процес на носење резолуција, затоа што ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе резолуција за македонските црвени линии во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: