Струјата поскапува за 12,36%, но поради намалувањето на ДДВ-то сметките остануваат исти


Струјата поскапува за 12,36%, но тоа нема да го почуствуваат граѓаните бидејќи ДДВ-то се намалува од 18 на 5%.Каква промена во сметките ќе имаат граѓаните, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ја продолжи амандманската расправа по Предлог-измените на Законот за додадена вредност со кој се предлага ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието дебата за намалување на ддв за струјата. Власта предложи законски измени за намалување на данокот на 5 отсто, решение што ќе важи до среднината ...
| | веќе видена | слични
9 копии

СДСМ манипулира со намалувањето на ДДВ – то за струја од 18% на 5%, мерка која е планирана да трае една година. Наместо половични решенија, а имајќи ги во ...
| | веќе видена | слични

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на денешната главна седница донесе одлуки со која им даде рок од 90 дена на трговците на големо со сурова ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска на расправа во Комисијата за финансирање и буџет, истакна дека цените на струјата, производите и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Алијанса за Албанците и Алтернатива сметаат дека намалувањето на ДДВ за струјата претставува измама, бидејќи сметките нема да се намалат, а граѓаните од лани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) им даде рок од 90 дена на трговците на големо со мазут – РКМ ДООЕЛ Скопје, Супертрејд ДООЕЛ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струјата поскапува за 12,36%, но поради намалувањето на ДДВ-то сметките остануваат исти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: