Амандманската расправа за намалување на ДДВ-то на струјата ќе продолжи и утре

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ја продолжи амандманската расправа по Предлог-измените на Законот за додадена вредност со кој се предлага ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски одговарајќи на новинарско прашање зошто се уште власта не го носи Законот за намалувањето на ДДВ на струјата, а веќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните ќе добијат повисоки сметки за струја заради неспособноста на ова владејачко мнозинство да менаџира соодветно со Собранието и да ги антиципира и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Се поизвесно е дека новите фактури за јули кои треба да се испорачаат ќе бидат со новата цена, но без намалено ДДВ. Министерот за финансии Бесими посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Се чека на Законодавниот дом да го аминува намаленото ДДВ од 18 на 5 проценти. Сепак за јули сметките за струја ќе бидат повисоки а првиот финансиер во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без намален ДДВ ќе треба ЕВН хоум да ги испорача јулските сметки за потрошена електрична енергија на граѓаните која впрочем од тој месец и поскапе. Владата ...
| | веќе видена | слични

Додека не се изласа законот со кој ДДВ ќе се намали од 18 на 5 проценти, актуелната законска стапка од 18 проценти ќе се пресметува во сметките за струја, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што со децении постои како хроничен проблем и претставува баласт на македонското општество, а се однесува на предимензионираниот обем на администрацијата, ...
сите 273 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 150 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 249 | | | веќе видена

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 216.328, бројот на оздравени пациенти е 200.669, на ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амандманската расправа за намалување на ДДВ-то на струјата ќе продолжи и утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: