Проектот „m.Health“ е победник на Хакатонот „Е-Здравство“ на ФИТР и РОШ Македонија


Победничкиот проект “m.Health” добива финансиска поддршка во износ од 30 илјади евра за реализација на решението кое ќе биде целосно и бесплатно достапно за ...
| | веќе видена | слични

Проектот “m.Health” е избран како најиновативно и најкреативно решение за подобро управување со здравствениот систем, во рамките на првиот хакатон ...
| | веќе видена | слични

Приказната на Софија Дацева, новата хероина на Халкбанк и основачка на две компании што развиваат иновативни технолошки процеси во прехранбената индустрија, е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалникот на општина Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари вечерва во Тема на денот во Сител телевизија, истакна дека ...
сите 307 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 132 | | | веќе видена

Дијалогот на високо ниво е клучен за градење доверба и надминување на спорните прашања во односите меѓу Бугарија и Република Македонија. Ова е заедничкиот став ...
сите 342 | | | веќе видена

Поради ниските температури и појава на голомразица на коловозот, од 19:45 часот се воведува забрана за сообраќај за сите видови на возила на патниот правец ...
сите 116 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проектот „m.Health“ е победник на Хакатонот „Е-Здравство“ на ФИТР и РОШ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: