Околу 200 активни ковид случаи во земјава, во 15 града нема заболени

Албанија првпат од почетокот на пандемијата девет дена нема регистрирано починати од последици од Ковид-19. Последната жртва беше регистрана на 26 јуни, што ...
| | веќе видена | слични
14 копии
14 копии

Во последните 24 часа се направени 2.760 тестирање, а регистрирани се 4 нови случаи на Ковид-19: Скопје и Тетово – по 2.Регистрирани се 6 оздравени пациенти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.710, бројката на оздравени пациенти е 150.073, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс”, што се случи на автопатот ...
сите 714 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 435 | | | веќе видена

Пронајдено е уште едно тело на починат патник при дополнителен преглед на автобусот на Беса Транс, кој во втоникот изгоре на автопатот Струма во Бугарија. ...
сите 443 | | | веќе видена

Од Алтернатива на Африм Гаши вечерва соопштија дека разговарале за целокупната политичка состојба во земјава, и велат дека сме во здравствена, енергетска и ...
сите 207 | | | веќе видена

Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
сите 105 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 690 | | | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ вечерва ја почна седницата на која треба да се разгледува оставката на претседателот на партијата Зоран Заев, а ќе се дискутира и за ...
сите 244 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 200 активни ковид случаи во земјава, во 15 града нема заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: