Околу 200 активни ковид случаи во земјава, во 15 града нема заболени

Албанија првпат од почетокот на пандемијата девет дена нема регистрирано починати од последици од Ковид-19. Последната жртва беше регистрана на 26 јуни, што ...
| | веќе видена | слични
14 копии
14 копии

Во последните 24 часа се направени 2.760 тестирање, а регистрирани се 4 нови случаи на Ковид-19: Скопје и Тетово – по 2.Регистрирани се 6 оздравени пациенти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.710, бројката на оздравени пациенти е 150.073, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски, на денешната прес конференција изјави дека добиле „фрапантни информации кои мора да ги споделат со ...
сите 199 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 252 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 7.739 дози вакцини, од кои 748 се аплицирани како прва доза, 1.629 се ревакцинирани, а 5.362 граѓани примиле ...
сите 491 | | | веќе видена

Пробиштип заслужува подобра иднина! Доктор Марјан Миленковски е нашиот кандидат за градоначалник кој целосно ќе се вложи за да го направи градот пристојно ...
сите 157 | | | веќе видена

Во последното деноноќие во Србија биле тестирани 26.498 лица за коронавирус, од кои 7.840 биле позитивни, додека, за жал, 63 лица починале. На респиратори 267 ...
сите 383 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 109 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 200 активни ковид случаи во земјава, во 15 града нема заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: