Магнетизирано рамо после вакцина на кое се лепат лажици – секакви будалаштини против ковид имунизација


Државата потклекна пред вакцинацијата. Додека цел свет, вклучувајчи го и регионот, се вакцинираше, Македонија немаше вакцини. Подоцна од другите почна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Секој ден нов поразителен податок за катастрофалното менаџирање со Ковид кризата од страна на Заев и Филипче. Поради неспособната власт 10 илјади македонски ...
| | веќе видена | слични

Најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ бара од надлежните да им ги рефундираат средствата на оние граѓани кои и поради немањето вакцини во Македонија се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради катастрофалниот однос на власта предводена од Заев и Филипче Македонија беше и е на дното по вакцинација против КОВИД-19 во регионот и во Европа. Не беа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неодговорноста и доцнењето на власта при набавка на вакцини против КОВИД-19 чини човечки животи. Фијаското со вакцинација ги примора македонските граѓани да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието поднесе закон со кој што се предвидува да им бидат вратени средствата кои што ги потрошија македонските граѓани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог-закон во Собранието за враќање на парите што граѓаните ги потрошија за вакцинација во Србија. -Неодговорноста и ...
| | веќе видена | слични

„За сите во светот вакцината против КОВИД-19 е бесплатна, но македонските граѓани поради неспособноста на Заев и Филипче ја платија преку трошоци за превоз и ...
| | веќе видена | слични

„Фијаското со вакцинација ги примора македонските граѓани да се вакцинираат надвор од границите на Македонија. Според податоците на ВМРО-ДПМНЕ околу 40.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 569 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 144 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 178 | | | веќе видена

Од општина Тетово тврдат дека тие немале никаква одговорност во оперативната фаза на градбата на модуларната болница која изгоре на 8-ми септември при што ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Магнетизирано рамо после вакцина на кое се лепат лажици – секакви будалаштини против ковид имунизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: