Горецка ја спаси Германија од срам, пенал – реми дуел во Будимпешта

3 копии

Унгарскиот селектор, Италијанецот Марко Роси се потсмеваше со ривалите од таканаречената „група на смртта“, Мануел Ноер, Кристијано Роналдо и Килијан Мбапе, ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на репрезентацијата на Унгарија, Марко Роси на својот Инстаграм профил се пошегува со ѕвездите кои беа дел од „групата на смртта“ откако сите го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарскиот селектор Марко Роси се промовираше себеси како еден од селекторите со најкреативни изјави за време на Европското првенство, а неговата селекција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По ждрепката за Европското првенство, фудбалската јавност очекувано ја прогласи групата Ф за таканаречена „група на смртта“, а групната и осминафиналната фаза ...
| | веќе видена | слични

По ждрепката пред почетокот на Еуро 2020, една од групите го доби називот „Група на смртта“. Тоа беше групата „Ф“ во која беа актуелните светски прваци, ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на групната фаза на ЕУРО 2020, во групата на смртта, дома замина замо Унгарија. Натпреварите во нокаут фазата ги продолжија Франција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентациите на Франција, Португалија и Германија беа полуфиналисти на претходното Европско првенство, а овојпат ждрепката ги смести во иста група, имаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 164 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 227 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

С Ќе има промени во текстот на Изборниот законик, ќе има некои подобрувања. Начално е постигната согласнот меѓу големите четири партии во која насока да се ...
сите 174 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 122 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 37 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 506 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Горецка ја спаси Германија од срам, пенал – реми дуел во Будимпешта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: