СТАРТНИ СОСТАВИ: Македонија офанзивна и со нова формација против Холандија!


На еден час до натпреварот меѓу Македонија и Холандија, последен за нас на ова Европско првенство познати се и стартните состави. Нашата репрезентација со ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација попладне го игра третиот натпревар од групната фаза. Во Амстердам играме со домаќинот Холандија. Овој натпревар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот од средниот ред, Аријан Адеми, по враќањето во Хрватска го коментираше Европското првенство на кое дебитираше Македонија. „Јас Сум Горд Што Со ...
| | веќе видена | слични

Весли Снајдер одблиску имаше можност да ги следи случувањата на Европското првенство и тој беше еден од многумината кои со стоечки овации го поздравија Горан ...
| | веќе видена | слични

Аријан Адеми по враќањето во Хрватска го коментираше Европското првенство во фудбал на кое што Македонија беше за прв пат земја учесник. „Јас сум горд што со ...
| | веќе видена | слични

Фото:ФФМ Аријан Адеми како голем фудбалски борец беше сигурен стартер на сите три натпревари кои ги одигра македонската фудбалска репрезентација на Европското ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми не го оставија незабележан првиот историски настап на македонската фудбалска репрезентација на едно Европско првенство, па во низата ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на Европското првенство, Арјиан Адеми се упати за Хрватска каде што во интервју за тамошните медиуми зборуваше за настапот со Македонија на ЕП. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 407 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТАРТНИ СОСТАВИ: Македонија офанзивна и со нова формација против Холандија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: