ВМРО-ДПМНЕ: Владата да им ги рефундира потрошените пари на граѓаните за вакцини надвор од земејата


Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пасоши, регистарски таблички и лични карти нема, освен за блиските на власта. Владата на Заев не ја извршува ниту основната функција на државата, а тоа е ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Врските за вакцинирање главна карта за вакцините на Филипче кои доцнат. Граѓани чекаат со недели за да дојдат на ред, а други добиваат вакцини преку ред. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државата потклекна пред вакцинацијата. Додека цел свет, вклучувајчи го и регионот, се вакцинираше, Македонија немаше вакцини. Подоцна од другите почна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Концептот „Македонија за сите луѓе“ е за крај на криминалот на Вице, Трајче и Зоки. 4 години ова фамилијарна тројка ја пустоши Македонија, криминалот, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денес пратениците Жаклина Пешевска, Јадранка Поцкова и Здравко Трајанов остварија средба со граѓаните. На средбите беше посочено дека освен националното ...
| | веќе видена | слични

Концептот „Македонија за сите луѓе" значи пораз на криминалот на СДСМ. 4 години со Македонија управува Заев и луѓето околу него. Тие ги поделија граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 149 | | | веќе видена

Со одлуката на УНЕСКО, Охридскиот регион да не биде впишано на Листата на светско наследство во опасност, Комитетот за светско наследство го препозна и уважи ...
сите 228 | | | веќе видена

Со измените се оневозможува влез на други субјекти на политичката сцена, смета шефот на државата. Измените на законикот се во Собраниска комисија, блокирани со ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 129 | | | веќе видена

Ги поканивме членките на ЕУ, соседи на земјите од Западен Балкан да ги отворат зелените коридори, како прв чекор за сите земји од регионот. Грција е таа која ...
сите 288 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 109 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК и притвореник Сашо Мијалков ќе биде задржан во приватната клиника „Систина“, откако бил однесен поради поплаки дека има болки во ...
сите 143 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да им ги рефундира потрошените пари на граѓаните за вакцини надвор од земејата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: