Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ не се менува, тоа е партија заглавена во режимската и насилничка матрица


ВМРО-ДПМНЕ не се менува. Останува иста, заробена во режимска и насилничка матрица и тоа го покажува на дело. Со навреди и обиди за физички напади, вчера ...
| | веќе видена | слични

Таму, меѓудругото ќе учествуваат и на парламентарното собрание на Европската народна партија. -Се очекуваат и билатерални средби со повеќе политичари и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од утре па во наредните два дена, заедно со потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски и секретарот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

КАКО СЕ КРАДЕ И УНИШТУВА ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ): Раководството на ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ), распишува тендер за ископ на јаглен и јаловина за цела календарска година ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Ллидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на фејсбук повторно објави документи кои се поврзуваат со ЕСМ, овој пат за тендер за ископ на јаглен за цела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најавите дека ќе ја блокираат еколошката такса, покажува дека во оваа ВМРО-ДПМНЕ ништо не е сменето, посочи денеска Стефан Васев од СДСМ.„Христијан Мицоски и ...
| | веќе видена | слични

Почитувани граѓанки и граѓани, почитувани новинари, Во ВМРО-ДПМНЕ под раководство на Христијан Мицкоски нема никаква нова понуда, нов концепт. Наводните нови ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со документи објавени на Фејсбук открива според него, како се краде и уништува ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ). ...
| | веќе видена | слични

Голема е нервозата во ВМРО-ДПМНЕ затоа што на сите во белиот дворец им е јасно дека ги чека нов убедлив пораз на локалните избори. СДСМ и граѓаните го знаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 821 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
сите 205 | | | веќе видена

На собирот кој се одржа под мотото „30 години се грижиме за Македонија“, Мицкоски ги најави целите на партијата за наредниот период, затоа што како што рече ...
сите 98 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ не се менува, тоа е партија заглавена во режимската и насилничка матрица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: