Се отвораат нови работни места во ТИРЗ

3 копии

Северна Македонија ги негува европските вредности, демонстрира европски манири, политичка волја и гради добрососедски односи неопходни за економски просперитет ...
| | веќе видена | слични

Пораката од Делфи самитот во Атина, ја упатувам и од тука во Скопје – Потребен ни е економски просперитетен Балкан на 21 век, интегриран во ЕУ. Денес, ќе додам ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Време зa читање: 3 минути Резултатите од работата во ТИРЗ се видливи, но прашање е дали ќе ни биде поважно да се сликаме со црвени панделки додека сечеме ленти ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со панел дискусија „Јасни правила и дефиниции за подобни инвестициски трошоци и поефикасен систем за исплата и следење на државната помош“, дирекцијата за ТИРЗ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски вели дека со Советот за странски инвеститори и со преставниците на компаниите е дискутирано како да се подобри системот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дирекцијата за технолошко-индустриски развојни зони, денеска одржа јавна дискусија на тема „Јасни правила и дефиниции за подобни инвестициски трошоци и ...
| | веќе видена | слични

Останато

И денес пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара од Претседателот на Собранието Талат Џафери, да ја стави на дневен ред Одлуката за оставка министерот за ...
сите 931 | | | веќе видена

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 696 | | | веќе видена

Немири заради ковид мерките во Франција, заклучување во Австрија, нови рекорди на бројот на заразени во Европа, а во Шведска еден број падна на нула. Шведска, ...
сите 480 | | | веќе видена

Колку луѓе треба да ги загубат своите животи за Заев да си даде оставка?! Нека каже Заев уште колку трагедии треба да и се случат на државата за некој да ...
сите 101 | | | веќе видена

По отстранувањето на синоќешните блокади „Тиквеш“ денеска продолжи со откуп на грозје од оние кооперанти кои согласно утврдената динамика беше планирано и беа ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 40 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и натаму продолжува да бара одговори на многу прашања кои се поврзани со пожарот во модуларната болница во Тетово во ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 93 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ ги засилува лажни вести против Петре Шилегов онака како што се наближува датумот за избори и извесниот пораз што оваа партија ќе го доживее во ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се отвораат нови работни места во ТИРЗ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: