Партнерство на ТИРЗ и ИФЦ, нови можности за домашните компании


2 копии

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, денеска оствари средба со претставници на компании-членки на Советот на странски инвеститори и Асоцијацијата ...
| | веќе видена | слични

Поголема соработка на ниво на целокупната економија со акцент на земјоделско-прехранбениот сектор, животната средина, туризмот и индустријата, вмрежување на ...
| | веќе видена | слични

На седницата присуствуваа и директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, Јован Деспотовски, директорот на Агенцијата за странски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Агенцијата, Дејан Павлески оствари средба со Директорот на Делегацијата на Германското стопанство во Северна Македонија, Патрик Мартенс за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Денеска во Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот се оствари средба помеѓу директорот Дејан Павлески и Претседателот на Советот на странски ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на Skopje Economic Forum, директорот на Агенцијата, г-дин Дејан Павлески оствари средба со г-дин Јоанис Смирлис, Генерален секретар за меѓународни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ваквата страшна несреќа ја отвори пандорината кутија во која лежи целата неспособност на власта предводена од СДСМ и ДУИ, рече на прес-конференција портпаролот ...
сите 353 | | | веќе видена

Официјални лица во Норвешка тврдат дека најмалку 50 луѓе во Осло биле заразени со сојот омикрон.Случаите се поврзани со неодамнешната предбожиќна прослава на ...
сите 802 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 173 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 244 | | | веќе видена

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 216.328, бројот на оздравени пациенти е 200.669, на ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партнерство на ТИРЗ и ИФЦ, нови можности за домашните компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: