Аплицирајте побрзо ако сакате македонски таблички и поевтини давачки

Од 22 јуни, Царинската управа ја прекинува постапката со која увозните давачки за возилата се пресметуваа во намален износ за 50 отсто, согласно со Законот за ...
| | веќе видена | слични

Комичен и апсурден е новиот предлог закон со кој што Владата сака да им наплаќа пашарина на пчеларите за тоа што нивните пчели оделе на државно земјиште. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Пчеларите алармираат дека во текстот на новиот Закон за пасишта кој се подготвува во Министерството за земјоделство се наметнува давачка за пчеларите кои ...
| | веќе видена | слични

Предлог-законот за пасишта кој Министерството за земјоделство пред неколку дена го објави на Единствениот национален регистар на електронски прописи предизвика ...
| | веќе видена | слични

СДСМ, ДУИ и министерот за земјоделие од БЕСА предлагаат со нов закон да почнат да наплатуваат пашарина за пчелите кои што ќе ги запрашуваат цветовите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
сите 401 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 371 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 184 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Над 1000 хектари и над 100.000 евра изгореа пожарите на истокот од државата. Гори непрекинато еден месец. Почна со жетвата на јачменот, а сезоната поради ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аплицирајте побрзо ако сакате македонски таблички и поевтини давачки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: