Главоболка, болки во грлото, течење од нос - симптоми на делта сојот на Ковид-19

Главоболка, болки во грлото и течење од нос сега се најчести забележани симптоми кои се поврзуваат со заразата со делта варијантата на коронавирусот во Велика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делта варијантата на ковид -19 првпат се појави во Индија во октомври 2020 година и оттогаш се прошири во повеќе од 80 земји ширум светот. Една од земјите каде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Студија на Медицинскиот универзитет во Инсбрук докажува дека по заздравувањето од Ковид-19, се стекнува стабилен долгорочен имунитет.„Можеме да бидеме многу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Една студија на Медицинскиот универзитет во Инсбрук докажува дека по заздравување од коронавирусот, се стекнува стабилен и долгорочен имунитет. “Можеме да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утврдувањето на времетраењето на имунитетот по прележување на инфекција со Корона вирус е клучно за разбирање на текот на пандемијата. Засега, клиничките ...
| | веќе видена | слични

Утврдувањето на траењето на имунитетот на коронавирусот е пресудно за разбирање на текот на пандемијата, а клиничките студии покажуваат дека имунитетот ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Делта сојот на ковид-19, познат и како Б.1.617.2, првпат беше откриен во Индија во декември 2020. Според Светската здравствена организација (СЗО), досега е ...
| | веќе видена | слични

Ковид пациентите, односно луѓето кои имале корона, можат да ги чувствуваат ефектите на вирусот со месеци по заздравувањето. Ново научно истражување спроведено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Повеќе од 36 часа екипите на ТППЕ Куманово помагаат во Старо Нагоричане, каде беснеат пожари. Помагаат во Малотино, како и во селата Ваксинце и Матејче во ...
сите 226 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 130 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 331 | | | веќе видена

Најлоша е ситуацијата во Старо Нагоричане, во некои села каде што вчера раководителот на секторот за операции и координации на Центарот за управување со кризи ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 365 | | | веќе видена

Во трудот, научниците ги истакнуваат шансите дека нова варијанта ќе ги избегне сегашните вакцини, велејќи дека тоа е „речиси сигурно“ да се случи. Најголемиот ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главоболка, болки во грлото, течење од нос - симптоми на делта сојот на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: