Дали Зоран Заев и овојпат ќе работи за туѓи бели дворови или ќе ги прифати позициите на македонските историчари?


Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Академик Катица Ќулавкова, очекува македонската држава но и меѓународната заедница да го осудат слоганот “Македонија е бугарска” прогласен за официјална ...
| | веќе видена | слични

Во моментов работата не оди добро, дури и поранешниот премиер Борисов фаќа кривини. За време на овие 4 години, во кои ВМРО беше дел од владата, имаше ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот новинар и сопственик на агенцијата БГНЕС, Љубчо Нешков, во телевизиско интервју изнесува шокантно тврдење дека Бугарија е државата која му помогнала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Aкo e нешто заедничко, тогаш не припаѓа само на едниот од двајцата, реагира академик Катица Ќулакова по најновите изјави на дел од бугарските политичари кои ...
| | веќе видена | слични

Aкo e нешто заедничко, тогаш не припаѓа само на едниот од двајцата. Таквото присвојување е извор на негација на инхерентните и суверени права на Другиот, ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот новинар и сопственик на агенцијата БГНЕС, Љубчо Нешков, во телевизиско интервју изнесe тврдење дека Зоран Заев и СДСМ имале голема помош од Бугарија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 164 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 227 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

С Ќе има промени во текстот на Изборниот законик, ќе има некои подобрувања. Начално е постигната согласнот меѓу големите четири партии во која насока да се ...
сите 173 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 122 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 37 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 506 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 266 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Зоран Заев и овојпат ќе работи за туѓи бели дворови или ќе ги прифати позициите на македонските историчари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: