Каракачанов вели дека Борисов фаќал кривини во спорот со Македонија


Македонските и бугарските аналитичари со различна оценка за ставот на Пендаровски дека петте точки се маркетинг од бугарска страна. Преговорите се непознаница ...
| | веќе видена | слични

Оптимистичките очекувања дека целосен договор со Бугарија е можен до септември ако официјална Софија даде гаранција дека ќе го тргне ветото не се невозможни но ...
| | веќе видена | слични

Никој од Владата во овој период не треба да оди на разговори во Софија, туку да се почека таму да поминат изборите на 11 јули. Ова за Канал 5 го кажа Стојан ...
| | веќе видена | слични

Во овој период никој од македонската Влада не треба да оди на разговори во Софија, прво треба да причекаме да поминат изборите во Бугарија на 11 јули, вели во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Целосен договор со Бугарија треба да има три компоненти – билатерално дефиниран патоказ, португалскиот предлог за неговата позиција во европскиот процес и ...
| | веќе видена | слични

Таков договор е можен во септември годинава, според шефот на дипломатијата Бујар Османи, но за тоа е потребно во наредниот период да се продолжи, така што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се додека Бугарија не направи политичка Влада и не конституира Парламент кој ќе има мандат од четири години, ние нема што да бараме од Софија, изјави ...
| | веќе видена | слични

Петте барања до Македонија кои ги објави бугарското МНР не се ништо друго туку маркетиншки трик , смета претседателот Пендаровски. Вистинската пречка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека невакцинираните Американци прават „голема штета“ на земјата. Според бајден, невакцинираните граѓани ја ...
сите 490 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 328 | | | веќе видена

Вистински напредок во односите со Бугарија не може да има се додека опстојува атмосферата на уцена, порача денеска вицепремиерот за европски прашања, Никола ...
сите 38 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

Триесет и петгодишна скопјанка лажно се преставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и постари граѓани во општина Гази Баба. Основното ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракачанов вели дека Борисов фаќал кривини во спорот со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: