Сара Климоска во Берлин ќе ја прими наградата за европски актерски талент


2 копии

Во Кинотека на Македонија вечерва од 18 часот се премиерно ќе се прикаже филмот „Рока го менува светот“ за најмладата публика, но и за целото семејство. Филмот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Младиот актер Петар Петковски кој ја толкуваше улогата на Бојан во македонската ТВ-серија „Фамилијата Марковски“ доби престижна номинација на Сараевскиот ...
| | веќе видена | слични

Младиот актер Петар Петковски е номиниран за наградата „Срце на Сараево“ во категоријата „Ѕвезда во подем“ на Сараевскиот филмски фестивал, кој ќе се одржува ...
| | веќе видена | слични

Со желба да се подобри и поттикне продукцијата на квалитетни аудио-визуелни содржини, Сараево филм фестивал (СФФ) од оваа година воспостави нова категорија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Синоќа во летното кино на Кинотеката, со свечена церемонија беше претставена дигитално реставрираната копија на македонската филмска комедија „Мирно лето“ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сара Климоска во Берлин ќе ја прими наградата за европски актерски талент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: