Продолжен притворот на Орце Камчев

6 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казнен налог против вкупно 28 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

28 македонски студенти кои биле собрани во стан за да слават положен испит по анатомија, се соочуваат со парична казна од по 2.000 евра, бидејќи со прославата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Група од 28 луѓе славеле за положен испит во стан во Скопје. Сите се казнети по 2.000 евра за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. ...
| | веќе видена | слични

28 студенти на возраст од 20 и 21 година во мај славеле за положен испит по анатомија и сега може да бидат казнети затоа што постапиле спротивно на ...
| | веќе видена | слични

ОЈО Скопје информира дека вкупно 28 студенти на возраст од 20 до 21 година се соочуваат со кривична пријава бидејќи ги прекршиле мерките за групирање затоа што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица кои се товарат дека сториле тешка кражба, од член 236 став ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе предлози за казнени налози против четири лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
| | веќе видена | слични

Институциите го кријат имотот кој го понудил ексгереналниот секретар, Драги Рашковски, за да излезе од притвор, а е во вредност половина милион евра. Судот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од петте хеликоптери замина на извидување во реонот на општина Пехчево, изјави утрово за МИА Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување со ...
сите 395 | | | веќе видена

Пожарникарски екипи денеска имаа две интервенции во Челопек, во Општина Старо Нагоричане, информираат надлежните од РЦУК Куманово и од противпожарната единица ...
сите 338 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 582 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 341 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен притворот на Орце Камчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: