ФАКТОР НА ДЕНОТ: Mосква возврати, ја протера македонската в.д. амбасадорка

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
| | веќе видена | слични

Земјите од НАТО имаат намера да продолжат да го поддржуваат суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина, изјави американскиот лидер Џо Бајден на ...
| | веќе видена | слични

Грузија и Украина во иднина можат да станат членки на Северноатлантскиот сојуз, се наведува во последното соопштение на самитот на земјите-членки на НАТО во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски изразува жалење за одлуката на Официјална Москва да протера македонски дипломат. Според него, Македонија останува ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи жали за одлуката на Русија да протера македонски дипломат и смета дека таа е неоправдана. Овој потег на Русија, за ...
| | веќе видена | слични

Македонската амбасада во Русија остана само со в.д. амбасадор. Москва го возврати ударот и протера еден од вкупно двајцата македонски дипломати. Руското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Mосква возврати, ја протера македонската в.д. амбасадорка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: