Ковид19 поминува, како да се вратат изгубените работни места ?!


„Работа од дома, работа од далечина, договорите на определено време, колективното договарање, работното време, новиот концепт на породилното отсуство се дел од ...
| | веќе видена | слични

„Недела, ден на неделен одмор е предизборно ветување и вградено во Владината програма. Тоа претставува испорачување на баланс помеѓу професионалниот и ...
| | веќе видена | слични

Краткиот документарен филм „Работно место на стаклени нозе“ во продукција на Види Вака е продолжение на серијалот кратки документарни приказни на граѓани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев ги исполнува ветувањата дадени пред граѓаните, ги спроведува мерките и политиките што носат подобри услови за ...
| | веќе видена | слични

Од први октомври годинава следуваат промени за работниците, односно недела ќе се прогласи за неработен ден, со што всушност, оние кои ќе работат во недела, ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата го усвои Предлог-законот за работни односи со чии измени недела ќе биде ден за неделен одмор од први октомври 2021 година. Измените на овој закон кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева на новинарското прашање како ВМРО-ДПМНЕ гледа на законот за работни односи, кој што предвидува недела како неработен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Партијата Демократски сили на Ромите донесе одлука за коалицирање со ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори, во делот на безусловна поддршка на кандидатите за ...
сите 300 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 104 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 159 | | | веќе видена

Албанските партии во земјата имаат спротивставени ставови во однос на иницијативата на Северна Македонија, Албанија и Србија за регионалната соработка наречена ...
сите 334 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид19 поминува, како да се вратат изгубените работни места ?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: